Wady i zalety mieszkania na poddaszu

wady i zalety mieszkania na poddaszuMieszkanie na poddaszu nie cieszy się zbyt dobrą sławą wśród naszych rodaków. W innych krajach jest wręcz przeciwnie. A w zakupie tego rodzaju nieruchomości prześciga się wielu inwestorów. Mieszkania na poddaszu są docenione ze względu na ogromne możliwości aranżacyjne. Ci, którzy raz zamieszkali na poddaszu, twierdzą, że takiego mieszkania nie zamieniliby na żadne inne. Sprawdźmy, jakie plusy i minusy ma mieszkanie na poddaszu.

Niezbędna dobra izolacja

Wśród czołowych minusów mieszkania na poddaszu najczęściej wymienia się różnice temperatur w pomieszczeniach pomiędzy latem a zimą. Zimą mieszkańcom poddaszy dokuczać może chłód. Natomiast latem wysoka temperatura. Jednak poddasze wcale nie musi charakteryzować się mało sprzyjającymi warunkami temperaturowymi. Jeśli tylko budynek będzie posiadał dobrą izolację, to może okazać się, że niestraszne będą nam nawet największe mrozy, czy dokuczliwe upały. Najlepszym czasem na zakup mieszkania na poddaszu jest okres zimowy. Wtedy to na własnej skórze będziemy mieli okazję przekonać się, jaką mieszkanie ma izolację. Poprośmy również poprzedniego właściciela o udostępnieni rachunków za ogrzewanie. Powiedzą nam one sporo o jakości izolacji budynku.

Skosy i brak windy

To, co dla jednych może być doskonałą okazją dla wykonywania ciekawych aranżacji, dla innych może być przeszkodą. Chodzi tutaj oczywiście o skosy, które niejednemu inwestorowi potrafią napsuć sporo nerwów. Meble dopasowane do skosów w naszym mieszkaniu możemy jednak zwyczajnie zamówić. Co więcej, nie będą one wcale droższe od tych ze sklepu.

Dla niektórych inwestorów sporym problemem może być również brak windy. W nie wszystkich budynkach spotkamy bowiem to udogodnienie.

Przestrzeń

Mieszkania na poddaszu to istny raj dla osób, które chcą nieco poeksperymentować z aranżacją wnętrza. Oprócz ciekawych skosów, mamy tu również często duże przestrzenie, które umożliwiają np. stworzenie antresoli. Będzie ona stanowiła nie tylko interesująca dekorację, ale także możliwość dla powiększenia przestrzeni użytkowej. Można ją przeznaczyć na powierzchnię sypialną lub biurową.

Panorama i brak sąsiadów

Jeśli irytowało Was zawsze „tupanie” sąsiadów, to na poddaszu odczujecie ogromną ulgę. Co więcej, zachwycić Was mogą również fenomenalne widoki, które z pewnością będą zazdrościć Wam prawie wszyscy Wasi znajomi.

Jak widać, mieszkanie na poddaszu, wcale nie musi być równoznaczne z udręką, a wręcz przeciwnie. Kluczem do dobrego mieszkania tuż przy dachu jest jednak zadbanie o odpowiednią aranżację przestrzeni i oczywiście izolację.