brazzers
spang bang machos de sunga.

Kupujesz mieszkanie? Sprawdź na co zwrócić uwagę!

Zakup swoich własnych “czterech kątów” to nie lada wyzwanie. Odpowiednia ocena mieszkania wraz z wiedzą na temat kluczowych szczegółów dotyczących między innymi lokalizacji, czy naszych potrzeb jest bardzo istotna podczas podejmowania tej ważnej decyzji. Wśród ogromnej ilości ofert warto jest poświęcić nieco więcej czasu, aby trafnie wybrać nasze nowe lokum. Od czego zatem zacząć?

Dobra strategia

Myślenie strategiczne jest jednym z najlepszych sposobów na chłodne określenie, czy dana oferta spełni nasze oczekiwania i wymagania. Zastanówmy się przede wszystkim jak dużego mieszkania potrzebujemy i ile pomieszczeń powinno się w nim znajdować. Postarajmy się zwrócić należytą uwagę nie tylko na bieżącą sytuację, ale również perspektywę najbliższych lat.

Finanse

To druga z podstawowych kwestii rządząca większością wyborów spomiędzy ofert sprzedaży mieszkań. Weźmy pod uwagę wielkość posiadanych środków oraz ewentualne finansowanie kredytem. Z racji, że ten czynnik może znacznie ograniczyć nam pole wyboru, powinniśmy poświęcić sporą ilość uwagi już na początku naszej drogi wyboru. Warto na tym etapie przejrzeć dostępne opcje finansowania nieruchomości tak, by potem uniknąć nawet rezygnacji z danego lokum za sprawą ograniczonych funduszy. Pamiętajmy również o dodatkowych kosztach takich jak: taksa notarialna, podatek od czynności cywilno-prawnych czy opłaty sądowe.

Nie należy jednak bardzo zawężać kryteriów wyszukiwania w zakresie ceny. Bardzo często ceny ofertowe znacznie odbiegają od cen transakcyjnych. Najlepiej znajdź to co Ci się podoba i zaproponuj właścicielowi swoją cenę.

Wymagania i oczekiwania

Porównując mieszkania, zazwyczaj zwracamy na kilka decydujących czynników dotyczących bezpośrednio nieruchomości. Pamiętajmy zatem o:

  • Lokalizacji. W zależności od naszych preferencji, warto zastanowić się jakie położenie odpowiada nam najbardziej – ścisłe centrum, czy może jednak obrzeża miejscowości. Równie ważna jest odległość i dostępność komunikacyjna między miejscami najczęściej odwiedzanymi (miejsce pracy, ulubione miejsca rozrywkowe, stopień ruchliwości dróg dojazdowych itp.). Dostępność infrastruktury: sklepy, urzędy i szkoły, miejsca parkingowe, komunikacja miejska, to elementy, na które powinniśmy zwrócić naszą uwagę.
  • Rodzaju zabudowy. Dla niektórych najbardziej atrakcyjne wydają się wysokie blokowiska, gdzie w łatwy sposób można wdrożyć się w społeczne życie wielu sąsiadów. Inni wolą zamknięte, ekskluzywne osiedla zapewniające maksimum prywatności. Nie zapominajmy również o niskich osiedlach kameralnych, kamienicach, “bliźniakach” itp.
  • Wieku budynku. Rok powstania danej nieruchomości może nam dużo powiedzieć o materiałach użytych w trakcie budowy, technologiach i stanie instalacji np. elektrycznej. Sprawdzamy też ogólny stan budynku, elewacji, dachu, klatki schodowej, piwnicy, garażu itp.
  • Kondygnacji. To, na które piętro przyjdzie nam wchodzić do naszego własnego “M”, nie jest kwestią, którą powinniśmy łatwo bagatelizować. Miejmy na uwadze m. in. stan zdrowia nie tylko nasz, ale i naszych bliskich – rodziny i znajomych. Przy odległych piętrach sprawy znacznie ułatwiają obecności wind.
  • Stanie mieszkania – Jaki jest obecny standard mieszkania? Zastanówmy się nad odpowiadającym nam rozkładzie pomieszczeń, funkcjonalności i tym, czy mieszkanie wymaga generalnego remontu, czy może tylko taniego w wykonaniu odświeżenia.
  • Usytuowaniu mieszkania względem stron świata. Pamiętajmy, że pomieszczenia z doświetleniem południowym i zachodnim będą zawsze cieplejsze i bardziej słoneczne.
  • Kosztach utrzymania. Jeśli zapomnieliśmy zastanowić nad tym ile wynosi średni czynsz, ogrzewanie, energia elektryczna itp., to teraz jest na to dobry moment. Nie chcemy przecież wpędzić się w zbyt wysokie koszta.

Pytania i odpowiedzi

Postaraj się umówić się na oglądanie mieszkań, gdy jest jeszcze widno. Łatwiej jest wtedy ocenić otoczenie i zauważyć ewentualne nieprawidłowości, zarówno w samym mieszkaniu jak i w budynku. Ze względu na intensywną pracę zawodową, oglądanie mieszkań w ciągu dnia jest niełatwe dla wielu osób. Warto jednak w ten sposób przeprowadzić dodatkowe wizytacje przynajmniej w nieruchomościach, które szczególnie cię interesują. Nie wahaj się zadawać pytań! O co pytać przy kupnie mieszkania? Przydadzą się informacje dotyczące sposobu zarządzania nieruchomością wspólną, sąsiadów oraz terminu, w którym sprzedający będzie mógł opuścić mieszkanie. To ty dokonujesz jednej z ważniejszych decyzji w życiu, dlatego nie obawiaj się nawet najdziwniejszych pytań. Musisz być pewny!

Stan prawny nieruchomości

Jeżeli wybierzesz już interesującą cię nieruchomość, koniecznie sprawdź jej stan prawny. Poproś właściciela mieszkania o akt notarialny kupna mieszkania (lub przydział członkowski); Sprawdź księgę wieczystą (pamiętaj, że możesz też skorzystać z elektronicznej); Poproś o zaświadczenie o braku zaległości czynszowych; Spytaj właściciela czy prowadzi działalność gospodarczą oraz czy mieszkanie jest w środkach trwałych firmy; Sprzedający powinien przedstawić na dzień zawarcia aktu notarialnego sprzedaży zaświadczenie potwierdzające, że nikt nie jest w lokalu zameldowany.

Oczywiście sytuacja prawna każdego lokalu może być inna i w indywidualnych przypadkach mogą być potrzebne również dodatkowe dokumenty. W razie wątpliwości warto zwróć się o pomoc w sprawdzeniu dokumentów nieruchomości do doświadczonego pośrednika lub adwokata.

Pamiętaj, że przeniesienie własności mieszkania koniecznie musi mieć formę aktu notarialnego. Notariusz zobowiązany jest dokonywać czynności zawodowych zgodnie z prawem, według najlepszej woli i wiedzy oraz z należytą starannością. Możesz go poprosić o wpisanie dodatkowych zapisów do aktu notarialnego, stanowiących indywidualne ustalenia między stronami transakcji (np. kwestię pozostawienia wyposażenia).

Umowa przedwstępna sprzedaży.

Podpisując umowę przedwstępną kupujący zwykle wręcza sprzedającemu określoną kwotę pieniężną, jako zadatek lub zaliczkę na poczet ceny mieszkania.To jedna z tych rzeczy, które zwykle pomija się, szukając odpowiedzi na pytanie “na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?”. Pomiędzy pojęciami zadatku i zaliczki zachodzą istotne różnice.

Zadatek – zgodnie z art. 394 Kodeksu cywilnego zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego odstąpić od umowy i zachować otrzymany zadatek. W momencie, kiedy sama zapłaciła zadatek może zażądać sumy dwukrotnie wyższej. Oznacza to, że jeżeli kupujący nie przystąpi do umowy notarialnego przeniesienia własności nieruchomości z własnej winy, traci on kwotę wręczoną sprzedającemu przy umowie przedwstępnej jako zadatek. Jeżeli natomiast do podpisania umowy sprzedaży nieruchomości nie dojdzie z winy sprzedającego, zobowiązany jest on zwrócić kupującemu zadatek w podwójnej wysokości.

Jeżeli umowa sprzedaży nie dochodzi do skutku z winy obu stron, albo z przyczyn od obu stron niezależnych (pożar budynku), wówczas zadatek ulega zwrotowi w takiej wysokości w jakiej był dany. Natomiast jeżeli dochodzi do zawarcia umowy zadatek ulega zaliczeniu na poczet ceny.

Zaliczka – jest to kwota wpłacona na poczet ceny sprzedaży, lecz w przeciwieństwie do zadatku nie pełni funkcji odszkodowawczej. Jeżeli nie dojdzie do umowy przyrzeczonej, zaliczka jest zwracana kupującemu.

Po zakupie mieszkania nie zapomnij o dopełnieniu odpowiednich formalności w spółdzielni mieszkaniowej (lub u zarządcy wspólnoty) oraz w zakładach: energetycznym i gazowniczym. Zadając sobie pytanie “na co zwrócić uwagę podczas zakupu mieszkania”, unikajmy popadania w zupełnie niepotrzebną panikę. Zakup nowej nieruchomości to najczęściej inwestycja długofalowa i pochłaniająca spore środki finansowe. Zalecamy zatem przemyślane działanie.

xxxcom dad sees teen rides black cock.